Najbolje ocijenjeno zubne krunice stomatološke usluge: Naša stomatološka ordinacija Banja Luka – dr Čavić je moderna zdravstvena ustanova koja pruža širok spektar stomatoloških usluga koristeći najsavremeniju tehnologiju i metode lečenja. U našoj ordinaciji, pacijenti mogu očekivati vrhunsku dijagnostiku, prevenciju, lečenje i rešavanje problema sa zubima, desnima i ustima. U našoj ordinaciji, pacijenti mogu očekivati vrhunsku njegu i profesionalnu uslugu od strane obučenih stomatologa, što može pomoći u očuvanju zdravlja Vaših zuba i desni, a takođe i poboljšati Vaš osmjeh i samopouzdanje. Pročitaj dodatno informacije u Izbeljivanje zuba Banja Luka.
Trajnost: Vaši zubni implantati bi trebali trajati doživotno. Jednom kada se integrišu s kosti, ostat će na svom mjestu sve dok ste dobrog oralnog zdravlja. Pravilna oralna higijena ključna je da ostanu zdravi i jaki cijeli život. Tradicionalne opcije zamjene zuba kao što su zubni mostovi i proteze su mnogo manje izdržljive jer se oslanjaju samo na usisavanje, ljepilo ili preostale zube da ih drže na mjestu. Udobnost: Nadoknade zubnih implantata su udobnije za nošenje od tradicionalnih proteza i mostova. Neće dodatno opteretiti preostale zube niti će iritirati vaše desni. Vaša restauracija je sigurno pričvršćena za implantate u viličnoj kosti i neće zahtijevati adhezive ili druge proizvode da bi ih zadržali na mjestu.
Jesu li vaše biserno bijele boje izgubile sjaj zbog prljavih sivih ili žutih mrlja? Mrlje na zubima mogu se pojaviti kako starimo, ali neke uobičajene namirnice, pića, pa čak i vode za ispiranje usta mogu zamrljati zube. Lijekovi “uradi sam” mogu pomoći u izbjeljivanju zuba, a izbjegavanje supstanci koje boje zube može zaustaviti daljnju promjenu boje. Iskoristite ove tajne za belje zube da vratite svoj sjajan osmeh.
Podučite dobrim navikama: četkanje je ključno od samog početka. Prije nego što vaša beba dobije zube, možete joj nježno oprati desni. Koristite vodu na četkici za zube za bebe ili ih očistite mekom krpom. Kada se vašoj bebi pojave zubi, četkajte ih dva puta dnevno četkicom za dojenčad i fluoriranom pastom za zube. Počnite čistiti konac kada se dva njegova zuba dodiruju. Pitajte svog stomatologa o tehnikama i rasporedu. Operite četku i konac neposredno prije spavanja. Nakon toga, nemojte svom djetetu davati hranu ili piće, osim vode, do sljedećeg jutra. Kada počnu da nicaju, operite zube dva puta dnevno pastom za zube sa fluorom u količini ne većoj od mrlja veličine zrna pirinča – koristite četkicu za zube s mekim vlaknima. Odnesite flašicu nakon što vaše dijete završi s pićem kako biste spriječili karijes u flašici. Karijes se može dogoditi kada bebe piju mlijeko, adaptirano mlijeko ili sok iz flašice tokom dužeg vremenskog perioda ili zaspu s flašicom.
Ako imate vanjsku promjenu boje/mrlje, počnite s pastom za uklanjanje mrlja za zube nekoliko sedmica. Odlazak na električnu četkicu za zube za uklanjanje mrlja i ovdje može napraviti veliku razliku. Mrlje se takođe mogu ukloniti tokom profesionalnog čišćenja zuba. Ako imate intrinzičnu žutilu, nikakva pasta za zube koja uklanja mrlje ne može posvijetliti unutrašnju boju zuba. Morat ćete izbjeliti zube pomoću gela za izbjeljivanje koji se drži uz zube (ali nemojte još uvijek nestati da kupite trakice za izbjeljivanje!).
Možda ćete biti iznenađeni kada otkrijete da je soda bikarbona prirodni izbjeljivač zuba. Zapravo je u većini vrsta pasta za zube! Da biste ga koristili direktno na zubima i izbjelili ih, pomiješajte četvrtinu čajne žličice sode bikarbone s malo vode da napravite pastu. Zatim ga jednostavno nanesite na zube. Morat ćete to raditi svaki dan da biste vidjeli efekte, to je postepen proces. Ovo je odlično za vaše zube i desni. Jednostavno dodajte kašičicu soli u šolju proključale vode i ostavite da se ohladi. Zatim ga možete koristiti na isti način kao i vodicu za ispiranje usta. Sol je prirodni antibakterijski, ubija neprijateljske bakterije u vašim ustima.
To podrazumijeva ugradnju 2-4 implanta te nakon toga period mirovanja od tri do četiri mjeseca, dok implanti ne srastu sa viličnom kosti. Nakon toga se na implante stave lokatori te se izrađuje zubna proteza sa prstenovima, koji se kače na te lokatore. Kod totalne bezubosti, kad pacijent nema nijedan zub, da bi se napravio most na implantima, potrebna je ugradnja 6-8 implanata. Sam proces ugradnje implanata možemo podijeliti u nekoliko faza: Prvi dolazak podrazumijeva stomatološki pregled i analizu ortopan snimka. Ako se pacijent odluči da uđe u proceduru ugradnje implanata, upućuje se na snimanje 3D ortopana, da bi se izmjerila širina i gustina kosti u određenoj regiji. Otkrij još više informacije u https://drcavic.com/.